Ondřej Šika.cz - Moje IT & DevOps Školení: Docker, Kubernetes, Gitlab CI, Rancher, Terraform, Prometheus, Proxmox, Ansible

Čaje louhované za studena

Petr Ludwig měl na svém Instagramu stóry o čajích louhovaných za studená. Že je to ideální nápoj na léto do horkých dní. Po osobním vyzkoušení nemůžu než souhlasit.
Proč vlastně chci pít čaje louhované za studená? Převážně proto že chci osvěžující letní nápoj kde bude 0% cukru. A to v žádné limonádě (ani v těch domácích) prostě není.

Již předtím jsem znal Matchu, práškový zelený čaj, ideální na letní osvěžující drinky i přípravu teplého nápoje. Já kupují matchu z matchatea.cz. Matchu není potřeba dlouho louhovat, stačí rozmíchat práškový čaj ve vodě, přidat led a máte letní drink s 0% cukru. Nebojte se práškový čaj není chemie ale namlety zelený čaj Sencha.

Začal jsem zelenými čaji, nejdříve Senchou, Gunpowderem a Oolongem. Jak radil Petr, dát 10 až 15g zeleného čaje na litr a dát prez noc do lednice je ideální osvěžující drink s blahodárnými účinky.

Zároveň jsem trošku zaexperimentoval a zkusil jsem i ledový Tuareg (verze z čajovny obsahuje hromadu cukru) a musím říci že se také povedl. Zkusil jsem i zázvor louhovaný prez noc v lednici a výsledkem byla chutná domácí zázvorová limonáda bez cukru. Funguje i Máte (má vysoký obsah kofeinu - podobně jako káva) také je příjemné osvěžující a zároveň nabuzující.

Většinou jde u čajů udělat i druhý a méně silný třetí nálev, tyto čaje a limonády jsou skvělým osvěžení do horká a dávkou antioxidantu a látek prospívající tělu a dodávající energii.

Čaje kupuji z japonského obchodu Yunomi, pokud je nouze tak Oxalis.

Show Comments

Get the latest posts delivered right to your inbox.